НЕПРАВИЛНО РАЗБРАХМЕ ЧЛЕНСТВОТО В ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ
Брой 1, Януари 2011 |
В навечерието на Нова година, когато всички българи с нетърпение очаквахме приемането ни официално в Европейския съюз, аз си зададох въпроса, дали след като България стане член на Съюза, нещо ще се промени, дали ще се почувствам по-различно, по-европейски?
Европейската вълна погълна съзнанието ни и породи у всеки надежди за ново, по-добро начало, нов шанс за българите да се реализират успешно в обединена Европа. Като всеки млад човек и аз започнах да кроя планове и да мечтая за бъдещето. Сега, няколко години след присъединяването ни към Европейския съюз, в мен отекват същите въпроси, които си зададох преди време. Като член на Съюза България притежава равни права, задължения и възможности за развитие като останалите 26 държави-членки. Но ако направим сравнение с някои от тях, ще установим, че българският стандарт е далеч по-различен от европейския. ЕС изисква хармонизиране на законодателството на България със законодателството на Съюза с цел унифициране на основните права и принципи на държавите, които трябва да работят съвместно по общите проблеми. Така и направихме!
България започна да се променя по европейски образец и да обещава на своите граждани европейско образование, европейско здравеопазване и екологична околна среда. Общините ни събираха информация и кандидатстваха по европейски проекти с вярата, че ще облагородят...
Ако имате регистрация в сайта, моля въведете своето потребителско име и парола.
За да прочетете цялата статия, трябва да сте абониран.
Моля, прочетете правилата за ползване на сайта!
Коментари
RSS на коментарите по тази тема